Fudbaleri Barselone pobedili su sa 3:0 ekipu Liverpula u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Ostao je da se odigra revanš u Engleskoj za šest dana. Ukoliko Barselona još jednom zatrese mrežu Alisona Bekera, priča o pobedniku u ovom dvomeču biće verovatno istog trenutka završena.

Iako je Liverpul odigrao sjajnu utakmicu, Barselona je imala izuzetno raspoložene Luisa Suareza i Lionela Mesija. To je bilo sasvim dovoljno da se ubedljivo porazi tim Jirgena Klopa.

Utakmicu je Liverpul započeo visokim presingom. Lopta je uglavnom bila na polovini domaćina što nije tako često kada se fudbal igra na „Kamp Nou“.

Gostima je gotovo uvek falio jedan dobar pas do stopostotne šanse, a Katalonci su čekali priliku da preko brzonogih napadača dođu u gol šansu.

U 26. minutu igrači Barselone su stvorili priliku kada je Đordi Alba uputio centaršut u prazan prostor u koji je utrčao Luis Suarez i jednim potezom matirao Alisona Bekera.

Nakon toga Liverpul je nastavio sa ofanzivnom igrom, a najbolje prilike su propustili Sadio Mane i Mohamed Salah.

U drugom poluvremenu su nastavili da dominiraju „Redsi“, ali je nakon jedne kontre u 75. minutu meča Suarez pogodio prečku, a lopta se odbila do Mesija koji se praktično „ušetao“ u gol protivnika.

Sedam minuta kasnije slobodan udarac Lionela Mesija ugasio je sve nade igrača Liverpula.

Gosti su najbolju šansu propustili u nadoknadi vremena. Salah je sa sedam metara iskosa pogodio stativu.

Želite da postane naš dopisnik? Kontaktirajte nas na dopisnistvo@srbijavesti.com