Vaterpolisti Srbije pobedili su danas selekciju Nemačke sa 17:16 (3:3, 3:3, 2:3, 4:3; 5:4). Igraće za peto mesto na Svetskom prvenstvu u Kvandžuu u u Južnoj Koreji.

Regularni deo meča završen je rezultatom 12:12, a izjednačenje Srbiji doneo je Đorđe Lazić 20 sekundi pre kraja.

Prethodno, srpski tim igrao je nešto slabije, sredinom treće četvrtine vodio je sa 7:6, ali je Nemačka zatim za nepunih minut i postigla tri gola. Nemci su vodili i sa 12:10, ali je ekipa Dejana Savića uspela da izbori penale.

U penal seriji za Srbiju su pogađali Dušan Mandić, Nikola Dedović, Ognjen Stojanović, Radomir Drašović i Strahinja Rašović, dok kod nemačkih vaterpolista jedino nije bio siguran Luk Gilen, kome je srpski golman u prvoj seriji odbranio šut.

Vaterpolisti će za peto mesto na šampionatu igrati sa Australijom koja je pobedila Grčku sa 9:8. Utakmica će se igrati u subotu od 8.30 časova.

Želite da postane naš dopisnik? Kontaktirajte nas na dopisnistvo@srbijavesti.com